Стаття написана ААБ до п'ятиріччя проекту «Ключові Фігури»
Як відомо багатьом з Вас, почали ми свою діяльність в кінці 80-х років минулого століття. В той час, у всій владній вертикалі, накопичилося надмірне роздратування. Претензії нагору з будь-якого управлінського рівня («ми і вони») були природним фоном нашої роботи. Всім здавалося (начальникам дільниць, цехів, головним інженерам, директорам підприємств, керівникам главків і міністерств), здавалося що як тільки зверху нікого не буде, так відразу настане щастя.
Взагалі-то, тут зарита одна дуже цікава тема з області управління по-візантійськи. Я вже якось її злегка торкався на грі КФ-5, пред'являючи візантійський ланцюжок. Але повного розкриття теми ще не було, я тільки планую це зробити. За змістом, мова йде про те, що будь-який владний центр візантійського штибу, завжди зображує управлінську адекватність. Керовані ним, — вірять в це, до певної риси, за якою, на жаль, настає управлінська незворотність і розпад керованої системи.
Це був час, коли всім хотілося свободи та незалежності. І майже ніхто не замислювався над наступним кроком — а що робити зі свободою та незалежністю? Лише дуже небагато керівників, і що особливо цікаво — оборонні підприємства вже тоді намагалися собі відповісти на це просте питання — якщо свобода і незалежність настане, то що з нею робити? Зі спроб відповіді на це питання і народилися наші перші проекти. Як піонери у відомому анекдоті, ми перводили «бабусю» через дорогу — дуже великі підприємства СРСР ми перевели у ринковий стан. В умовах, коли владний центр виявився неспроможним в управлінському сенсі (потім ця обставина буде багаторазово повторюватися на більш низьких рівнях управління), нічого іншого не залишалося, як співорганізовувати людей ("порятунок потопаючих справу рук самих потопаючих")..
В результаті, стали з'являтися команди на принципово новій основі— на основі співорганізації людей за цілями, способами досягнення цілей, інтересами, мовою спілкування та іншими підставами для співорганізації.
Ось, наприклад, зараз, всі ми разом взяті, — громадяни України, є очевидцями (чи учасниками?) ситуації, яка є дуже сприятливою для співорганізації владних команд...
Наступна смислова епоха для нас настала в першій половині 90-х. В цей період ми особливо щільно стали працювати з владними майданчиками, які були представлені районними і міськими радами і їх виконкомами. У межах цих керуючих майданчиків конфліктували старі управлінці та нові політики, які прагнули стати управлінцями. Нам доводилося співорганізовувати депутатів у межах однієї ради, раду з виконкомом, а до цього цього. співорганізовувати працівників виконкому. Тема співорганізації владної команди — особлива тема. І особливість її ґрунтується, перш за все, на тому, що у будь-якої владної команди завжди один і той об'єкт управління (район, місто, країна), але різні уявлення про те, як саме керувати цим об'єктом. .
У другій половині 90-х ми стали працювати з банками і ФПГ. Свобода і незалежність до цього часу вже повністю настала. Тодішні ВіУ, п'яні можливостями, все ще робили спільно. Перші імперії створювалися за соціалістичними, колективними принципами. Управлінська диференціація була ще попереду, зате гострим був дефіцит управлінської культури в командах банків (менш гостро) і ФПГ (гостріше). Створювати команди в цей період можна було тільки через співорганізацію носіїв різних субкультур, в тому числі, і андеграундної субкультури.
Наприкінці 90-х з нашими партнерами ми стали створювати дві групи компаній. І тут ми особливо гостро зіткнулися з проблемою «ВіУ — КФ». Саме в цей період, період бурхливого найму персоналу, почав формуватися задум проекту КФ. Якщо погрішити червоним слівцем, то можна сказати, що задум проекту КФ зародився в кінці минулого століття mdash; в 1998 році ми розробили інформаційну систему, в якій почали використовувати абревіатуру КФП, КФЕ (ключові фігури політики, економіки). Остаточно задум задум сформувався до серпня ndas; вересні 2001 року. Ще майже рік знадобився на підготовку і 19 серпня 2002 року, на Преображення Господнє, був пред'явлений світу проект КФ.
Перша Гра відбулася 6— 11 листопада 2002 року.